Be the Match Run

BASF

Overall Finish List

September 14, 2013


Results By Race Management Systems, Inc.
                                                                                                                Chip         Gun  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  
       1    Tre Semien                        Houston              7405    16   M       1 Top Fin             21:43.3     21:46.4      7:01/M
       2    George Kraus                      Seabrook             7241    40   M       2 Top Fin             23:35.2     23:52.4      7:42/M
       3    Gregory Masica                    Beaumont             7270    52   M       3 Top Fin             23:52.8     23:55.1      7:43/M
       4    David Olson                       Katy                 7333    43   M       1 Top Fin             24:24.8     24:27.6      7:53/M
       5    MICHELLE PARRISH                  LAKE JACKSON         7344    44   F       1 Top Fin             19:44.3     24:30.8      7:54/M
       6    Javier Ojeda                      Beaumont             7332    35   M       1 30-39               24:33.2     24:49.2      8:00/M
       7    Jeremy Handy                      Pearland             7166    24   M       1 20-29               24:51.9     24:52.8      8:01/M
       8    Andrew Blevins                    Humble               7033    29   M       2 20-29               24:26.6     24:59.8      8:04/M
       9    Daniel Owen                       League City          7339    28   M       3 20-29               25:24.6     25:32.9      8:14/M
      10    Jaskaran Gill                     Pearland             7130    29   M       4 20-29               25:18.8     25:42.3      8:17/M
      11    John Scott                        Pearland             7399    43   M       2 Top Fin             26:38.8     26:51.0      8:40/M
      12    Steven Zoeller                    Katy                 9703    56   M       3 Top Fin             26:56.8     27:03.2      8:44/M
      13    SiAbdellah Hatim                  Houston              7176    37   M       2 30-39               27:13.0     27:13.0      8:47/M
      14    Robert Sawchuk                    SUGAR LAND           7394    48   M       1 40-49               27:17.3     27:17.3      8:48/M
      15    Brian LaFleur                     Lake Jackson         7248    22   M       5 20-29               26:47.0     27:21.3      8:49/M
      16    Ashley Kessler                    Kingwood             7232    29   F       2 Top Fin             27:15.0     27:31.3      8:53/M
      17    Todd Spengeman                    Sugar Land           7430    47   M       2 40-49               27:16.3     27:38.3      8:55/M
      18    Trevor Spengeman                  Sugar Land           7431    16   M       1 13-19               27:19.1     27:40.7      8:55/M
      19    Alicia Garcia                     Houston              7123    28   F       3 Top Fin             27:50.4     28:08.0      9:05/M
      20    Sandy Payne                       Tiki Island          7347    45   F       1 Top Fin             28:13.2     28:16.5      9:07/M
      21    Rebecca Reed                                           9621    24   F       1 20-29               28:08.4     28:17.3      9:07/M
      22    Vicky Netterville                 Vidor                7312    54   F       2 Top Fin             28:09.4     28:18.2      9:08/M
      23    Sumit Anand                       Sugarland            7006    33   M       3 30-39               28:19.5     28:26.8      9:10/M
      24    Laurie Fisher                     Lake Jackson         7101    48   F       3 Top Fin             28:43.2     28:50.8      9:18/M
      25    Rod Kutz                          Lake Jackson         7247    61   M       1 60-69               28:56.9     29:26.1      9:30/M
      26    Ray Bednar                        Houston              7019    61   M       2 60-69               29:26.6     29:30.2      9:31/M
      27    Mohamed Hatim                     Pasadena             7174    31   M       4 30-39               29:39.4     29:39.4      9:34/M
      28    Brittany Cannon                   Angleton             7056    25   F       2 20-29               28:56.1     29:40.8      9:34/M
      29    Janneke Maas                      Lake Jackson         7259    56   F       1 50-59               29:32.0     29:42.2      9:35/M
      30    Cindy Suggs                       Brazoria             7441    55   F       2 50-59               29:35.4     29:43.8      9:35/M
      31    Mark Netterville                  Vidor                7311    53   M       1 50-59               29:38.1     29:53.5      9:38/M
      32    Brandon Haldeman                  Richmond             7163    28   M       6 20-29               29:55.3     30:12.8      9:45/M
      33    Yezenia Ramirez                   Houston              7367    32   F       1 30-39               30:07.0     30:15.4      9:45/M
      34    Chase Gordon                      Groves               7141    15   M       2 13-19               30:49.0     31:04.1     10:01/M
      35    Suzanne Haldeman                  Richmond             7164    26   F       3 20-29               31:24.5     31:42.7     10:14/M
      36    Lisa Scott                        Pearland             7401    42   F       1 40-49               31:34.1     31:45.0     10:15/M
      37    Meredith Chan                     Rosharon             7064     7   F       1  1-12               31:25.2     31:58.6     10:19/M
      38    Brittney Hranicky                 Baytown              7202    22   F       4 20-29               31:04.3     32:10.0     10:23/M
      39    Brian De La Garza                 Baytown              7076    30   M       5 30-39               31:04.9     32:10.5     10:23/M
      40    Kurt Kramarz                      Houston              7240    49   M       3 40-49               31:27.2     32:10.8     10:23/M
      41    Priscilla Ho                      Houston              7188    31   F       2 30-39               32:04.5     32:21.0     10:26/M
      42    Frederic Jagush                   Lake Jackson         7214    55   M       2 50-59               31:55.6     32:24.8     10:27/M
      43    Eric Newby                        Beaumont             7314    53   M       3 50-59               32:11.8     32:31.0     10:29/M
      44    Sydni Dorion                      Groves               7085    15   F       1 13-19               32:57.2     33:12.2     10:43/M
      45    MATEO MARTINEZ                    HOUSTON              7269    38   M       6 30-39               33:11.4     33:18.5     10:45/M
      46    Stu Chan                          Rosharon             7065    45   M       4 40-49               32:48.8     33:22.0     10:46/M
      47    Joshua Van Wagener                League City          7463     7   M       1  1-12               32:29.0     33:37.4     10:51/M
      48    Scott Van Wagener                 League City          7464    36   M       7 30-39               32:30.2     33:38.3     10:51/M
      49    Guillermina Silva                 Angleton             7412    53   F       3 50-59               32:43.9     33:52.0     10:55/M
      50    Manuel Moreno                     Angleton             7300    60   M       3 60-69               32:43.9     33:52.7     10:55/M
      51    brian fisher                      lake jackson         7100    49   M       5 40-49               33:29.6     33:55.1     10:56/M
      52    Riley Spengeman                   Sugar Land           7429    13   F       2 13-19               33:34.4     33:55.8     10:56/M
      53    Genna Nicolas                     Deer Park            7328    13   F       3 13-19               34:31.7     34:35.7     11:09/M
      54    Jennifer Semien                   Houston              7404    36   F       3 30-39               34:27.8     34:39.5     11:11/M
      55    Mary Kutz                         Lake Jackson         7246    59   F       4 50-59               33:48.5     34:43.0     11:12/M
      56    Kush Vaidya                       Lake Jackson         7456    22   M       7 20-29               34:10.2     34:44.2     11:12/M
      57    Adolfo Medellin                                        9732    43   M       6 40-49               34:02.0     34:48.1     11:14/M
      58    Ezequiel Montes                   Houston              7295     8   M       2  1-12               34:44.2     34:53.3     11:15/M
      59    George Franklin                   Port Arthur          7118    25   M       8 20-29               34:51.1     35:02.1     11:18/M
      60    Tammy Cole                                             9662    50   F       5 50-59               35:21.7     35:26.2     11:26/M
      61    Ray Young                         Port Arthur          7498    56   M       4 50-59               34:46.7     35:38.4     11:30/M
      62    MYRNA Montes                      Houston              7296    37   F       4 30-39               35:41.4     35:50.5     11:34/M
      63    Pat Patel                         Houston              7345    31   F       5 30-39               36:01.3     36:37.8     11:49/M
      64    Andrew Hack                       Beaumont             7156    14   M       3 13-19               36:39.4     37:02.0     11:57/M
      65    Dustin Bullington                 Alvin                7038    30   M       8 30-39               38:13.6     38:54.2     12:33/M
      66    Fallon Webb                       Alvin                7476    23   F       5 20-29               38:46.2     39:26.7     12:43/M
      67    Brandy McBeth                     Houston              7277    38   F       6 30-39               39:09.3     40:01.0     12:55/M
      68    Eliana Gonzalez                   Houston              7136    15   F       4 13-19               39:52.1     40:01.2     12:55/M
      69    Neil O'Reilly                     Seabrook             7334    54   M       5 50-59               40:18.0     40:55.0     13:12/M
      70    Victoria Gonzalez                 Houston              7139    12   F       2  1-12               40:51.6     41:01.3     13:14/M
      71    Daniel Van Wagener                League City          7460     9   M       3  1-12               39:59.3     41:06.2     13:15/M
      72    Emma Van Wagener                  League City          7462     4   F       3  1-12               40:06.1     41:13.9     13:18/M
      73    Ellen Van Wagener                 League City          7461    36   F       7 30-39               40:06.8     41:15.1     13:18/M
      74    Colby Gordon                      Groves               7143     7   M       4  1-12               40:29.7     41:47.2     13:29/M
      75    Lori Freeman                      Lake Jackson         7120    39   F       8 30-39               41:26.8     42:36.1     13:45/M
      76    William Hack                      Beaumont             7157    45   M       7 40-49               42:01.0     42:51.4     13:49/M
      77    Claudia Flores                    Houston              7103    39   F       9 30-39               42:44.1     42:53.7     13:50/M
      78    Rabab Raja                        Houston              7365    24   F       6 20-29               42:07.2     42:54.0     13:50/M
      79    Pranav Patel                      Houston              7346    31   M       9 30-39               42:27.5     43:13.4     13:56/M
      80    Tammy Newby                       Beaumont             7315    51   F       6 50-59               43:00.1     43:28.9     14:01/M
      81    Miguel Villarreal                 Missouri City        7465    44   M       8 40-49               46:31.7     47:21.3     15:16/M
      82    Perla Sanchez                     Pearland             7392    40   F       2 40-49               46:42.5     47:31.9     15:20/M
      83    Eduardo Alvarez                   Lake Jackson         7003    49   M       9 40-49               47:03.9     48:14.5     15:34/M
      84    Yuhua Xu                          League City          7496    46   F       3 40-49               48:53.3     49:47.3     16:04/M
      85    Randy Robinson                    Lake Jackson         7385    53   M       6 50-59               49:15.7     49:55.7     16:06/M
      86    Alanna Solis                      Manvel               7426    10   F       4  1-12               51:54.7     52:43.8     17:00/M
      87    Walter Gonzalez                   Pearland             7140    47   M      10 40-49               57:40.8     57:40.8     18:36/M
      88    Dustin Foree                      La Porte             7113    25   F       7 20-29               59:58.3   1:00:42.8     19:35/M
      89    Connie Foree                      La Porte             7112    55   F       7 50-59               59:59.4   1:00:43.2     19:35/M
      90    Lauren Winter                     Lake Jackson         7487    22   F       8 20-29               59:35.1   1:00:56.8     19:39/M
      91    Ed Winter                         Lake Jackson         7486    52   M       7 50-59             1:00:30.3   1:01:47.2     19:56/M
      92    M. Lucy Soirez                    Lake Jackson         7425    46   F       4 40-49             1:00:33.3   1:01:49.0     19:56/M
      93    Allyson Winter                    Lake Jackson         7485    52   F       8 50-59             1:00:51.5   1:02:14.2     20:05/M
      94    Brandi Washington                 Houston              7472    37   F      10 30-39             1:01:43.5   1:02:36.4     20:12/M
      95    Montrelle Shedrick                Houston              7408    38   F      11 30-39             1:01:44.1   1:02:36.9     20:12/M
      DQ    Josh Smith                        Vidor                7423    38   M      DQ 30-39                   ---         ---      4:05/M